جلسه هم اندیشی مشاور و مدیرکل بازرسی،ارزیابی عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان با اصحاب رسانه برگزار شد

جلسه هم اندیشی مشاور و مدیرکل بازرسی،ارزیابی عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان با اصحاب رسانه پیش از ظهر امروز در سالن جلسات اسانداری برگزار شد.

 سید لطف اله هاشمی مدیرکل بازرسی و ارزیابی عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان  با اشاره به تشکیل این نشست بیان کرد: این جلسه به منظور استفاده از ظرفیت رسانه ها در امر ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد اداری و کمک به شناسایی تخلفات، کاستی ها و کمبودها و تلاش برای رفع آن ها و به حداکثر رساندن رضایت شهروندان این جلسه با اصحاب رسانه تشکیل داده شده است

هاشمی  ادامه داد: رسانه ها از لحاظ نشر دادن و بازتاب دهنده اخبار و دیدگاه ها سهم بسزایی در تنویر افکار عمومی دارند، همچنین بازتاب دهنده مشکلات و نارضایتی مردم به مسئولین و کمک به آن ها برای برطرف کردن مشکلات هستند.  اصولا سازمان های دولتی ایجاد شده اند تا با استفاده از منابع ملی که در اختیارشان قرار داده شده خدمات رسانی به شهروندان را انجام دهند.

مشاور و مدیرکل بازرسی،ارزیابی عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان تاکید کرد: انتظار است که دستگاه های دولتی در نظام اداری ما مرتب شیوه های انجام کار را بازنگری کنند، خلل ها را برطرف کنند و به بهبود مستمر بیاندیشند، رفاه شهروندان را باید به حداکثر برسانند.

هاشمی با اشاره به اینکه  اشکالات زیادی در نظام اداری ما وجود دارد یادآور شد: بی نظمی، پارتی، سواستفاده از موقعیت ها، تبعیض های ناروا، شیوه های منسوخ و طولانی که از عوامل تخلفات است و همچنین عدم بهره گیری از تکنولوژی های جدید الکترونیکی که در اجرای پروژه ها صورت وضعیت های غیر واقعی دیده می شود.این موارد تبعات بسیار زیادی دارد که امکان خدمات رسانی و ایجاد رفاه برای مردم را مختل می کند.

وی عنوان کرد: وقتی اصول معاملات دولتی در نظام اداری از جمله مناقصات رعایت نشود دولت متحمل هزینه می شود.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات آگاهانه و برخی از روی نادانی است تصریح کرد: این مسئله به علت عدم شایسته سالاری در نظام اداری کشور ماست. شیوع این میزان از تخلفات در نظام اداری  که نتیجه آن نارضایتی شهروندان است به این دلیل است که از ظرفیت رسانه ها به خوبی استفاده نشده است. از پیامد این موضوع انباشته شدن مشکلات است.

مشاور و سرپرست بازرسی یکی از علل فساد در ادارات را عدم پاسخگویی آنها عنوان کرد.

گفتنی است در این نشست برخی از مدیران مسئول و سردبیران نشریات و سایت های استانی به ارائه نقطه نظرات، پیشنهادات، انتقادات و راهکارهای خود در خصوص نقش رسانه در جلوگیری از تخلفات و فساد اداری و لزوم نظارت مستمر مطبوعات و رسانه ها بر عملکرد مسئولان، دستگاه های مختلف اجرایی پرداختند.

2355